رحمان عموزاد ستاره کشتی ایران در رقابت های آسیایی هم خوش درخشید و قهرمان این رقابت ها شد. سی و سومین دوره رقابت‌های کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی آسیا روزهای ۲۰ و ۲۱ فروردین ماه در شهر آستانه کشور قزاقستان در حال برگزاری است و کشتی گیران ۵ وزن اول کشورمان به مصاف حریفان خود در مرحله گروهی رفتند که در این میان ۴ کشتی‌گیر به نیمه نهایی رسیدند و یک کشتی گیر از دور رقابت ها حذف شد.

رحمان عموزاد همیشه بالاست.1

رحمان عموزاد در رقابت های قهرمانی آسیا به عنوان نخست دست یافت.

در ادامه و در مرحله نیمه نهایی هم تنها یک کشتی‌گیر کشورمان به فینال رسید و ۳ ملی پوش هم به رده بندی این دوره از رقابت‌ها رفتند.در وزن 65 کیلیو گرم نماینده ایران از خطه مازندران پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۶ بر صفر سنجر مختار از قزاقستان را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

رحمان عموزاد همیشه بالاست.

وی در این مرحله با نتیجه ۲ بر یک از سد ریوما آنراکیو از ژاپن به پیروزی دست یافت و راهی دیدار فینال شد.عموزاد در دیدار پایانی به مصاف تولگا تومور اوچیر دارنده مدال برنز جهان از مغولستان رفت و توانست با نتیجه ۳ بر یک به برتری برسد و قهرمان شود.

رحمان عموزاد همیشه بالاست.2

اتحادیه جهانی بعد از قهرمانی رحمان عموزاد در آسیا با انتشار ویدیویی نسبت به این قهرمانی واکنش نشان و داد و نوشت: “رحمان عموزاد همیشه بالاست”

فهرست